Jakie są przyczyny braku erekcji?

Mężczyźni jeszcze do niedawna wstydzili się mówić o łóżkowych problemach. Kłopoty z osiągnięciem wzwodu były tematem tabu. Obecnie mówi się o nich coraz częściej, gdyż z powody problemów z erekcją cierpią nawet młodzi panowie. Jakie są tego przyczyny?

  1. Choroby układu krążenia i podeszły wiek
  2. Stres, przemęczenie i używki

Erekcja jest niezbędna do odbycia stosunku. Jej brak uniemożliwia jakiekolwiek igraszki, dlatego panowie robią wszystko, by znów osiągnąć wzwód. Zanim jednak sięgnie się po różnego rodzaju środki wspomagające potencję, powinno się poznać przyczyny obniżonego libido i braku wzwodu. Oto najczęstsze z nich.

Choroby układu krążenia i podeszły wiek

U mężczyzn w podeszłym wieku problemy z erekcją są dość częste. Zwykle ich przyczyny upatruje się w spadku poziomu testosteronu spowodowanego wiekiem. Obniżenie libido jest wtedy zjawiskiem naturalnym. Jeżeli mężczyzna cierpi na schorzenia układu krążenia, jego problemy wynikają najczęściej ze słabego ukrwienia i utrudnionego dopływu krwi do ciał jamistych w penisie. Penis nie osiąga wtedy pełnej erekcji lub szybko wraca do swoich zwykłych rozmiarów.

Jeśli obniżona potencja jest wynikiem wyłącznie podeszłego wieku, można bezpiecznie sięgać po leki takie jak Kamagra. W przypadku schorzeń układu krwionośnego wskazane jest wcześniejsze zasięgnięcie porady lekarskiej. Lekarz oceni, czy stosowania Kamagry będzie bezpieczne w połączeniu z zażywaniem leków przyjmowanych na co dzień.

Stres, przemęczenie i używki

Problemy z potencją u młodych panów z reguły wynikają z przyczyn psychologicznych. Mężczyżni są przepracowani, przemęczeni, brakuje im snu, a stres związany z pracą i codziennymi obowiązkami utrudnia im podjęcie współżycia. Młodzi panowie równie często mają problemy z erekcją z powodu nadużywania alkoholu i palenia papierosów. Obie używki są niebezpieczne dla zdrowia i sprawiają, że układ krwionośny pracuje znacznie gorzej.

Aby znów cieszyć się seksem, powinno się przede wszystkim zmienić tryb życia. Ważne jest regularne wypoczywanie, odstawienie alkoholu i papierosów, a także znalezienie sposobu na radzenie sobie ze stresem. W razie potrzeby można również sięgnąć po sildenafil, który pomoże odbudować pewność siebie w sypialni.