Kiedy cukrzyca bywa problemem w łóżku?

Cukrzyca jest obecnie chorobą cywilizacyjną i dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. Wpływa również na sprawność seksualną, a w przypadku mężczyzn wiąże się z problemami z erekcją. Warto przy tym pamiętać, że wbrew obiegowej opinii te trudności nie dotyczą tylko starszych panów. Jest to oczywiście związane z niezdrowym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, niewłaściwą dietą, nadużywaniem alkoholu, czy też innych używek. Poza tym dla naszego ciała bardzo niezdrowy jest stres i to on bardzo mocno przekłada się na to, co dzieje się w sypialni, a raczej co się nie dzieje.

Zaburzenia erekcji – pierwsze symptomy

Bardzo często pierwsze objawy są przez panów lekceważone. Nie rozmawiają oni z partnerami o trudnościach, a tym bardziej nie konsultują się z lekarzem. Wynika to z faktu, że wstyd i niskie poczucie własnej wartości związane z tym, że nie staje się na wysokości zadania. Dlatego właśnie do specjalistów panowie trafiają zazwyczaj po kilku latach i bardzo często po dokładnym wywiadzie otrzymują wsparcie w postaci odpowiednich farmaceutyków. Często problemy z potencją towarzyszą określonym chorobom i zaburzeniom i mogą być sygnałem, że coś z organizmem jest nie tak. Spośród współtowarzyszących chorób wymienia się na przykład cukrzycę, problemy z układem krążenia, otyłość, nadczynność i niedoczynność tarczycy.

Jak działają leki na potencję?

Na rynku znaleźć można szereg produktów na potencję, które różnią się składem, specyfiką działania oraz na przykład czasem reagowania. Dlatego właśnie czasem poszukiwanie idealnego rozwiązania jest metodą prób i błędów zanim trafi się na najlepszy produkt. Z drugiej strony to, co pomaga kolegom, też niekoniecznie będzie dobre i w tym aspekcie wcale nie działa poczta pantoflowa. Nie warto również inwestować w podróbki, bo choć tańsze, to mogą okazać się niebezpieczne lub po prostu nie działać tak, jak oczekujemy.