Gdy kończy się za szybko…

Przedwczesny wytrysk to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi borykają się mężczyźni w różnym wieku. Ciężko przy tym nie zwrócić uwagi na to, że poza problemami w sypialni taki stan wpływa również na ich samoocenę i poczucie własnej wartości, co może być przyczyną kompleksów oraz na przykład trudności w relacjach z partnerkami lub partnerami. Istnieje szereg domowych i specjalistycznych sposób, by poradzić sobie z niedyspozycją, a wiele zależeć będzie od tego, czy jest to stan stały czy tylko okazjonalny i jakie są faktycznie przyczyny.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przyczyn przedwczesnego wytrysku może być bardzo dużo i najczęściej z nieumiejętnością powstrzymania wytrysku niemalże od razu po wprowadzeniu członka do pochwy nie radzą sobie młodzi mężczyźni na samym początku życia seksualnego. Jednak wielu panów także po latach z tym problemem pozostaje. Powodem tego stanu może być i nierozładowane napięcie seksualne i bardzo duży stres. Wskazuje się również, że za zbyt wczesny wytrysk odpowiada nadpobudliwość nerwu sromowego. Odczuwa on wszelkie impulsy zbyt intensywnie i zbyt szybko. Nadwrażliwa może być również sama żołądź członka wrodzona lub związana na przykład z przebytymi infekcjami. Poza tym problemowi sprzyjają rzadkie i jednorazowe kontakty seksualne w dłuższych odstępach czasu. Trudność może mieć także korzenie w psychice i bywa związana z lękiem, poczuciem wstydu lub presją.

Jak sobie radzić?

Wydaje się, że najprostszą receptą jest częste uprawianie seksu. Poza tym można sięgnąć również po różnego rodzaju środki, których zadaniem jest opóźnienie wytrysku. Żele lub maści mają one właściwości znieczulające i trzeba pamiętać o tym, że obowiązkowo należy używać w tym wypadku prezerwatywy. Poza tym lekarze zapisują również różnego rodzaju farmaceutyki na potencję, które znacząco wydłużają stosunek oraz różnego rodzaju iniekcje. Ich działanie polega przede wszystkim na tym, że można kontynuować zbliżenie z partnerką nawet po wytrysku. Wielu z panów wybiera się również na wizytę do seksuologa. Specjaliści bardzo często są w stanie dopasować i odpowiednie leki, i formy terapii do indywidualnych problemów.